Bezpečný e-mail, eM Client

            Zdarma můžete eM Clienta používat jen pro nekomerční účely a program dovolí přidat jen dva účty, což většině uživatelům postačí. Klasická neomezená verze stojí 725 Kč, s doživotními nároky stojí 1451. Příjemné jsou pak slevy, při koupi dvou a více licencí.
hromadná korespondence
 
Rozumí si se všemi ostatními
–        Výhodou programu je jeho kompatibilita napříč všemi účty.
–        Rozumí si nejen s tradičními POP3/IMAP schránkami, ale také s Gmailem a Exchange.
–        Podporou chatu jde dokonce i přes funkce asi nejznámějšího Outlooku i první alternativy Thunderbirdu.
–        Celkový dojem ale dělají praktické drobnosti, například kontrola pravopisu přímo při psaní e-mailu se hodní každému, minimálně pro eliminaci zbytečných překlepů.
–        Spousta e-mailových zpráv se opakuje, místo jejich psaní nebo dokonce kopírování z jiného programu si je jednoduše uložíte přímo do klienta a rychle vložíte do nové zprávy.
–        Při komunikaci se zahraničím se hodí vestavěný překladač. Dorazí-li e-mail v cizím jazyce, program jej detekuje a nabídne rychlý překlad zprávy. Totéž funguje i opačným směrem.
 
Šifrování konečně jednoduše
–        Bez šifrování přenosu si obsah e-mailů může přečíst kdokoli, přes koho data tečou. Například majitel Wi-Fi routeru v restauraci, nebo komunitní sítě a podobně.
–        Má-li být e-mailová komunikace bezpečná a důvěryhodná, musí si být příjemce jist, že e-mail odeslal právě daný odesilatel a nikdo jiný a že zpráva nebyla cestou pozměněna.
–        Přímo v programu eM Client si vygenerujete dvojici soukromého a veřejného klíče přiřazenou vašemu e-mailu. Veřejný klíč si pak vyměníte se všemi, s kým chcete bezpečně komunikovat, slouží k tomu pouze tlačítko Odeslat, který předpřipraví text e-mailu a přiloží veřejný klíč. Po vygenerování klíčů vám v liště nástrojů u nového e-mailu přibydou ikony pro zašifrování a podpis, stačí na ně kliknout a tím e-mail ochránit. Příjemce není omezen na použití eM Clienta, zprávu přečte v jakémkoli programu podporující PGP.
 binární kód
Konverzace a elegantní vzhled
–        Klient nabízí moderní slučování e-mailů do konverzací, v přehledném prostředí tmavého tématu.
–        Všechny funkce jsou rozmístěné logicky, tak jak by je uživatel očekával.