Když se peněz nedostává

Nikdo by si neměl žít nad poměry. Tedy myslím tím nad své vlastní poměry. Každý by si měl dopřávat jenom to, na co má, a pokud možno by mu vždy měla zbýt aspoň nějaká ta koruna, kterou by si uložil na možné horší časy, jež mohou potkat každého z nás.
Ovšem je mezi námi hodně těch, kdo si dopřávají více, než na kolik si reálně vydělávají nebo na co jim případně stačí jejich úspory. Někdy to tito přímo přehánějí a utrácejí i za naprosté hlouposti, někdy je pro ně životem nad rámec jejich možností i holé přežívání.
A co mají dělat ti, kteří chtějí či přímo potřebují utratit víc, než kolik mají? Na tuto otázku existuje vlastně jen jedna jediná pravdivá odpověď. Musí si na to od někoho půjčit.
příspěvek do prasátka

Ovšem v tom je nejednou kámen úrazu. Protože ne každému, kdo po půjčce zatouží, se této i dostane. Jsou mnozí z nás, kteří už vězí v problémech natolik hluboko, že od nich dávají případní poskytovatelé půjček ruce pryč. Což není žádná diskriminace, jde pouze o to, že i finanční instituce musí vydělávat a nemohou si dovolit strkat peníze do někoho, u koho hrozí riziko, že už je nikdy nevrátí.
A tak banky žádají dostatečně vysoké příjmy žadatelů, které by dávaly jistotu, že budou mít oni potřební z čeho splácet, žádají čisté registry dlužníků, aby bylo zřejmé, že se nejedná o zájemce o peníze, kteří si počínají laxně a neobtěžují se s dodržováním toho sjednaného. A jsou tu i četné další požadavky, jimž se musí stůj co stůj vyhovět, má-li žadatel uspět.
poházená eura

A pokud dotyčný v bance neuspěje? Pak se často pokouší o získání nebankovní hypotéky. Což je daleko snadnější než u bankovních domů.
Zde totiž stačí nabídnout coby zástavu za půjčené peníze nemovitost a prokázat schopnost hradit alespoň nejnižší možné splátky a ničeho dalšího už se obávat netřeba. Protože se tu dá na lecčem dohodnout, podmínky tu lze flexibilně nastavit tak, aby je dlužník dokázal plnit a i poskytovatel byl spokojen.
Což činí nebankovní hypotéky atraktivními pro kdekoho. A možná si díky nějaké takové polepšíte i vy.

3/5 - (1 vote)