Lumbersexuálové – dřevorubecký sex-appeal

Být lumbersexuál je trend, kterému propadá čím dál větší množství mužů.Lumber znamenáanglicky dříví, volně přeloženo jde tedy o dřevorubce se sex-appealem
Co je na tomto stylu tak přitažlivého? Po éře vystajlovaných metrosexuálů v devadesátých letech si prales nového tisíciletí vyžádal obrat v chování i oblékání mužů. Vracíme se v čase do dob, kdy muž byl silným, zarostlým a možná trochu smradlavým pilířem, který podpíral svou rodinu a uměl nasekat dřevo do kamen. Skvělé?
sekera na špalku
Ale! Kolik lumbersexuálů by se opravdu trefilo do polínka, natož aby ho přesekli? Nakolik se vlastně liší od vysmívaných „metroušů“?
Co se týká dřevorubeckého looku, vykouzlit ho před zrcadlem, aby vous vypadal dostatečně neudržovaně a delší vlasy držely na místě trvá snad ještě déle než nagelovat vlasy do Davida Beckhama.
Za vše mluví definice lumbersexuála v Urban dictionary:„Metrosexuál, co se našel v momentální vlně „dřevorubeckého looku“, který si však s velkou láskou pěstuje své jemné vousy.“
Svou imidž dolaďuje různými filtry na Instagramu. Přidává fotky jezer, hor nebo třeba stromů za barákem. Prostě póza?
Teď trochu vážněji. Každý člověk, především mladý, má přirozenou potřebu někam patřit. Tak vznikají různé kulty, styly, stravovací návyky a životní styly. Ať už jde o raw food (syrová zelenina, blejct) nebo cokoliv jiného, člověk si najde kamarády s podobným pohledem na věc a své místo.
muž s plnovousem
Není lumbersexuál jako lumbersexuál. Některým mužům se prostě líbí mít vousy a nosit kostkované košile. Proč ne? Nevědomky se pak octnou ve škatulce lumbersexuála a jsou považováni za pozéry nejvyššího kalibru.
Pokud ale nejde o pozéra, kterému jde jen o styl, lumbersexuál se snaží žít zdravě, v souladu s přírodou, chránit ji a vypadat jako pořádný kus chlapa. A, co si budeme povídat, ty flanelové košile taky vlastně nevypadají špatně.

4.3/5 - (3 votes)