Nejlepší kulinářské destinace na světě

Pokud jste gurmáni, určitě vás zajímá, kde se nejenom nejlépe najíst, ale kde je pro chlapa nejlepší posezení, kde se vám budou nejlépe věnovat a také jaké prostředí bude ono jídlo doprovázet. Jaká kuchyně by vám vyhovovala a kam byste si měli zajet prozkoumat nejrůznější pokrmy? Máme pro vás několik stylových destinací, kde se jistě nudit nebudete.
obložená mísa s melounem
1.       Singapur
Jídlo, to je pro Singapuřany národní sport. Vytvořili ideál mezi spojením britské a asijské kuchyně, což je sice neortodoxní, ale fascinující kombinace. Pokud byste chtěli ochutnat něco na vlastní jazyk, doporučujeme vám Singapurský festival jídla, který se koná týden v červenci.

2.       Edinburgh
Skotské hlavní město je vyhlášené svými michelinskými hvězdičkami hned pro tři restaurace, ale také festivaly jídla. Nejznámějším z nich je Chuť Edinburghu, kde se každoročně ochutnávají nejlepší jídla a nejlepší nápoje.
čerstvý losos
3.       Bologna
Italské město nehýří zrovna luxusem, ovšem když přijde na kuchyni, je to špička, elita mezi kulinářskými oblastmi, hlavně pokud jde o druhy vepřového masa kombinovaného s těstovinami.

4.       Las Vegas
Není to zrovna město, které byste tipovali, že bude na vrcholu gastronomických oblastí? Zvažte zdejší šéfkuchaře: Godon Ramsay, Emeril Lagasse, Thomas Keller nebo Mario Batali.

5.       Göteborg
Švédské město nabízí pět restaurací, které vlastní michelinské hvězdičky. Kuchyně je zde založená na mořských plodech a vynikajícím alkoholu, jehož výběr se jen tak někde nevidí.

6.       Lucemburk
Malá a bohatá země se také pyšní několika kuchyněmi, které by stálo za to navštívit. Kombinuje se zde francouzská, belgická a německá kuchyně – rozhodně doporučujeme. Místními specialitami jsou pstruzi, štiky a raci. Ovšem pokud máte spíš sladký jazýček, doporučujeme vám místní koláčky a sladké pečivo.
steak z lososa a hranolky
7.       Mougins
Francouzské město s pouhými šestnácti tisíci obyvateli má více než padesát restaurací – kdo by to byl řekl? To proto, že se jedná o doslova svatostánek s kulinářstvím. Neměli byste toto město opomenout, až se příště ocitnete ve Francii.

8.       San Sebastian
Španělské město se nachází v baskicku a podle michelinských hvězdiček je právě tato oblast tou nej na seznamu kulinářských destinací. Proč? Můžete si zde objednat tapas. Co že to je? Malinké předkrmy, které se skládají například z bramborové tortilly, masových kuliček nebo třeba ze smažených rybiček. Navštive například Akelare, Arzak nebo Martin Berasateguj.

Nejlepší kulinářské destinace na světě
3.8 (76.67%)6