Netradiční dovolená nemusí být v exotice

Když se začne plánovat dovolená, každý hned vymýšlí, kterou z exotických destinací by rád navštívil, začne hledat letenky a často zjišťuje, že se bude jednat o nákladnou výpravu. Proč ale hned vyrážet přes půl zeměkoule do odlišné kultury, kterou vůbec neznáme a můžeme se tak nadít nemilých překvapení.

Napadlo vás někdy zůstat doma v České republice, či dokonce přímo ve vašem městě, vesnici a užít si dovolenou “netradičně doma”? Přinášíme vám několik nápadů, jak si ozvláštnit dovolenou v místě vašeho bydliště.
 
A.     Zpátky do dětských stříleček
Taky jste jako malí či pubertální výrostci hrávali střílečky na počítači a náramně jste se pobavili? Pak by vás mohl bavit paintball, air-soft, laser game či nově anchery game (lukostřelba). Na slevových portálech lze nalézt nepřeberné množství voucherů pro některou z týmových stříleček naživo – v přírodě nebo v uzavřeným indoor areálu. Nabídka se neustále rozšiřuje, nově právě můžete vyzkoušet i lukostřelbu.
extrémní sport 
B.     Vodní bitka se vzděláním
Rádi plavete či blbnete na tobogánech a ještě se chcete dozvědět něco nového? Pak vyrazte například do IQ Parku v Liberci, kde v místním Babylonu, jeden z větších českých aquaparků, můžete vyzkoušet tobogány, masáže i si zaplavat. Až se vyřádíte ve vodě, zajděte se podívat do vědeckého interaktivního parku, kde se zábavnou formou můžete přiučit něčemu novému. Na své si přijdou malí i velcí.
barevný tobogán 
C.     Protančit střevíčky
Pokud máte tanec v krvi a chvíli neposedíte, pak by vás mohli zaujmout taneční workshopy, které se pořádají buď o víkendech, nebo můžete se skupinou pod vedením lektorů vyrazit tančit i k moři. Například taneční studio Stolárna v Brně pořádá pravidelné víkendové workshopy zouku, salzy, kizomby či bachaty. Jednou za rok pak jedou společně k moři do Chorvatska.
 
indická tanečnice 
Pokud přece jenom chcete vyrazit za hranice, pak můžete výše uvedené tipy brát jako nápady pro příjemně strávený víkend či některý státní svátek.

Netradiční dovolená nemusí být v exotice
4.5 (90%)2