Nežeňte se za luxusem!

Přijde mi smutné, když pozoruji páry a rodiny, jak celý rok usilovně šetří peníze ze svých výplat a odepírají si mnohá jednoduchá každodenní potěšení jen pro to, aby mohli jet na týden nebo dva na dovolenou k moři. Češi zpravidla volí jen dvě varianty, chtějí-li k moři:
1.        Chorvatsko (to je ta levnější varianta)
2.       Exotičtějších země počínaje Itálií, konče až zaoceánským Egyptem, či Thajskem
opalování u moře
Nevím, jestli jsem prostě jiné nátury, než takovíto lidé, ale mě přijde zcela bezpředmětné usilovně šetřit jen pro to, abych se mohla na týden „pobavit a uvolnit“(takto by to mělo být, ovšem většina nepřestává šetřit a stresovat se z toho, kolik to bude stát ani na samotné dovolené) na místě, kde do mě bez přestání praží slunce (zastihne-li mě hezké počasí, v opačném případě si za (sub)tropických dešťů koupání moc nelze užít) a kde můžu plavat ve vodě, která mě sice obzvláště nadnáší, ale za to i štípe na všech místech, kam jí nebylo předurčeno, aby se dostala, a ve které plavou součastně se mnou miliony živočichů, co tam tráví celý svůj život, takže se rodí, jedí, vylučují a umírají.
letadlo ve tmě
Já nevím, jak jim, ale mě k tomu, abych si užila volné dny bez práce, stačí vcelku málo: hezké místo (kterým se může stát i samotný můj domov), skvělí lidé a dostatek dobrého jídla a pití. K dobře prožitému času nepotřebuji hodiny strávené buď v autě, nebo na letišti (a přiznejme si, že cestu samotnou si užívá málokdo), ani vysoké hory, nebo slanou vodu.

Samozřejmě, že se také ráda občas někam podívám a poznám kus světa, ale když už jedu přes hranice států i vegetačních pásem, tak preferuji opravdu spíše poznávání a prozkoumávání a tedy aktivní typ dobolené, než ležení na jednom místě a riskování spálenin a rakoviny.
potápění v bazénu
Když jedete k moři do země, která je pro Čechy exotickou, a strávíte tam všechen čas jen na pláži a v hotelu, mohli jste stejně tak ležet týden u Lipna a výsledek by byl možná až na spáleniny a utracené peníze stejný.   

Nežeňte se za luxusem!
4.1 (82.5%)8