Schodiště v malém bytě

V dnešní době je malé bydlení oblíbené především u lidí žijících samostatně, bez rodiny. U menších bytů se často bojuje o každý metr navíc. V případě bytů na patro je mnohdy problém s umístěním schodiště, které všude zavazí a zabírá zbytečně velký prostor. I tak jsou ale varianty, které vám ušetří místo a zároveň vypadají krásně. Jaká schodiště volit do malého interiéru?

točité schody

První volbou do malého bytu by měly být točité schody https://www.kmkdesign.cz/schodiste-tocita, které ušetří místo, ale také jsou krásné a nadčasové. Točité schodiště může být umístěno i v malém bytě, je totiž nenáročné na prostor a interiér krásně ozvláštní. Točité schodiště může být vyrobeno z různých materiálů. Základem je většinou dřevo v kombinaci s kovem. Dřevo se používá tvrdé, protože to se na rozdíl od dřeva měkkého neopotřebovává natolik rychle. Použité dřevo je samozřejmě hlavně na vás, stejně jako jeho úprava. Použité dřevo může mít v podstatě jakoukoli barvu, hodí se tedy do většiny interiérů. Pokud přece jenom nechcete mít doma dřevěné schodiště a chcete být spíše moderní, pak můžete zvolit schodiště nerezové, nebo skleněné. Obě varianty mohou být elegantní a hodí se do moderních interiérů.
schodiště v interiéru

Pokud z nějakého důvodu nechcete či nemůžete mít doma točité schodiště, pak můžete zvolit schodiště samonosné. Samonosná schodiště sice zabírají trochu více místa, avšak nepotřebují žádnou konstrukci, která by zabírala místo. Navíc místo pod schody můžete využít třeba pro umístění skříně či komody, nebo třeba jako knihovnu. Samonosná schodiště mohou být taktéž vytvořena z různých materiálů, od dřeva, přes sklo až po nerez. Záleží jen na vás, co se vám líbí a hodí do interiéru vašeho domova. Nejoblíbenější jsou dlouhodobě schody v kombinaci se dřevem, v poslední době se však často dostávají do bytů i schodiště z jiných materiálů.

3.5/5 - (2 votes)