Za krásami Provence a ústí řeky Rhȏny

Zimní měsíce jsou zpravidla obdobím, kdy jezdíme na dovolenou spíše do hor a na lyžích. Ale také je to doba, kdy je možné využít tzv. First minute zájezdů. V této době si můžete vybrat letní dovolenou podle svých představ z dosud nepřebraných nabídek a navíc i ušetřit za včasné zaplacení zálohy.
esplanade nimes
Navíc může v tomto chladném období výhled na prosluněnou dovolenou doslova zahřát. Pojďme se tedy společně prohřát do slunné Provence, konkrétně do oblasti kolem dolního toku řeky Rhȏny. Místo Vás nadchne nejenom svou krásnou přírodou v oblasti Camargue (která je národním parkem od roku 1970), ale i úchvatnými památkami zejména z dob, kdy bylo místo římskou kolonií.

Prvně zmiňovaná oblast Camargue je bažinatá krajina jižně od Arles. Povodí řeky Rhȏny v jejím spodním toku, kde voda plyne už jen pozvolna, je rájem ptactva. Nejznámějšími z nich jsou plameňáci. Mnohem známější je oblast svobodně se prohánějícími býky s dlouhými rohy a bílými koňmi s vlajícími hřívami. Ti jsou nedílnou součástí zdejšího volného a divokého způsobu života, k němuž patří i býčí zápasy.

Pokud toužíte spíše po kultuře a historii, zjeďte si do města Nȋmes, kde na Vás na každém rohu dýchne bohatá římská historie (město je pojmenováno podle římského říčního boha Nemausa). Pokud Vás tato část historie zajímá, navštivte Mussée Archéologique, kde se dozvíte o římské (i středověké) minulosti města. Navštívit byste potom měli např. impozantní budovu Les Arènes, kde se odehrávaly kruté boje mezi gladiátory a zvířaty nebo Maison Carée, což je jediná zachovalá budova římského fóra, které zde kdysi stávalo.

V souvislosti s městem Nȋmes je nutné zmínit úžasný Pont du Gard – akvadukt, kterým římané přiváděli dostatek vody do města. Pont du Gard je dlouhý 275 m a tvoří ho tři řady na sobě stojících oblouků.
příroda camargue
Arles je dalším místem bohatým na římské památky – za zmínku stojí amfiteátr, aréna, veřejné lázně a cryptoporticus. Nejúžasnější památkou, kterou byste si neměli nechat ujít je právě Les Arènes – aréna, která byla postavená pro zápasy gladiátorů, od roku 1830 se zde konaly býčí zápasy.
Známý je Arles také tím, že zde žil a tvořil Vincent van Gogh. Při procházkách křivolakými uličkami mezi malými kavárnami se můžete nadechnout atmosféry, která inspirovala tohoto nezapomenutelného umělce.

Toto je samozřejmě jen krátký výčet zajímavostí, které Vám zdejší krajina nabízí. Neváhejte tedy a vydejte se do této pozoruhodné oblasti.